Juhusest ja süütundest. Lisaks sellele, et laste kasvatamine on nagunii miiniväli – kas rinnapiim või RPA, kaisus või oma voodis, lutiga või lutita, Montessoriga või Montessorita jne, siis valutab minu süda sellepärast, mis ökokatastroof on lapse saamine ja kasvatamine (mähkmed, mänguasjad, riided jne) ja mis maailma me neile üldse jätame, kui me tarbime nagu homset ei oleks.
Miks Kioko?
Teeme Kiokos orgaanilise puuvillakanga jääkidest minimalistlikke lasteaia- ja koolilasterõivaid, et aidata lapsevanematel teha lapse- ja keskkonnasõbralikke valikuid, mis kestavad ning mis jätavad loodetavasti ka lastele parema homse. Mõningate eranditega (nt rõivaste hooldussildid) on kõik rõivad tehtud jääkidest – alates pakendist, lõpetades toote endaga.
Kioko ei ole masstootmine. Teeme nipet-näpet lattu ja muu õmbleme vajaduspõhiselt tellimuse peale. Oleme aeglase moe bränd. Lähtume lineaarse majandusmudeli – ostan, kasutan, viskan ära – asemel ringsest majandusmudelist ning anname endast parima, et olemasolevat toodet saaks veel kord või kordi väärindada (parandamine, ümbertegemine, taaskasutamine, korduskasutamine).
Miks Kioko? Sest see annab minusugustele lapsevanematele ühe süütundevaba valiku juurde. Ja keda süütunne ei kimbuta, leiab ehk lapsele näiteringi ühevärvilisi rõivaid, mida muidu on kaubandusest pea võimatu leida, sest millisel notsul on kõhule käpapatrull tätoveeritud ja kas üleni valgeid asju, et lumememme mängida, üldse kuskil müüakse?!
Mida tähendab Kioko?
Kioko is a girl’s name of Japanese roots that means “child born with happiness” and “meets world with happiness.” With an etymology bursting with bliss, baby Kioko personifies the teachings of Taoism, which is to live in harmony with nature and the universe.
Ehk siis Kioko on õnnelik laps, kes elab universumi ja loodusega harmoonias.
Kes on Anni?
Olen Kioko looja, abikaasa, kahe lapse ema, jurist ja loomult maailmaparandaja. Mind juhib soov midagi parandada ja paremaks teha. Kiokot teen sama tunde pealt.